ŚWIERADÓW-ZDRÓJ – UTRUDNIENIA W RUCHU

Szanowni Państwo! Mieszkańcy i Turyści.

Bike Maraton i Świeradów Run – utrudnienia w ruchu w Świeradowie-Zdroju
3-4.10.2020

 Już w najbliższy weekend (3 – 4 października 2020r) w Świeradowie-Zdroju rozegrane zostaną kolejne edycje sportowych  zawodów cyklów Bike Maraton oraz Runner’s World Super Bieg.
Centrum zmagań zostanie zlokalizowane przy dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN Świeradów.

W sobotę (3 października) do boju ruszą miłośnicy kolarstwa górskiego, w ramach 7 edycji, Bike Maraton 2002  – do pokonania będą 4 trasy o długości od 18 do 78 km. Start zawodów zaplanowano w sobotę o godz. 10.00 a zakończenie o godz. 17.

W niedzielę (4 października) rywalizować będą biegacze górscy. Tym razem w ramach cyklu Runner’s World Super Bieg czeka ich 10 kilometrowy bieg alpejski ze startem przy dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN i metą na Stogu Izerskim. Zawody ruszają o godz. 11.00 a zakończenie przewidziano o godz. 14.00

W związku z zawodami ulica Strażacka w Świeradowie-Zdroju ( na wysokości dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN) zostanie wyłączona z ruchu:

  • w sobotę (3 października) w godz. 8.00 – 18.00
  • w niedzielę (4 października) w godz. 9.00 – 12.00.

W czasie trwania zawodów dojazd do parkingów kolei gondolowej będzie możliwy od strony centrum Świeradowa (ul. Zakopiańska) a do parkingów przy Zajęczniku od strony Czerniawy-Zdrój.

Zawody będą również przebiegać po szlakach turystycznych i drogach rowerowych w Górach Izerskich. Turystów, poruszających się po szlakach w dniach 3 i 4 października 2020r. prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Przepraszamy za utrudnienia, zapraszamy do kibicowania uczestnikom