Polanica – Zdrój – wjeżdżamy w góry !

Bike Maraton na platformie multimedialnej x – news
20 kwietnia 2016
Bike Maraton Polanica – Zdrój -uderzenie nr 2.
11 maja 2016

W tym roku nie mogło w naszym kalendarzu zabraknąć ścigania w Polanicy – Zdroju. Ta część Sudetów i Kotliny Kłodzkiej jest wprost stworzona do wszelkich możliwych form kolarskich i rowerowych aktywności. Bike Maraton wraca do Polanicy od lat. W tym roku będziemy tam znów i to już w najbliższy weekend, a na trasach czeka na zawodników kilka nowości i niespodzianek.

Sam start w Polanicy jest zawsze barwny i spektakularny, a duża frekwencja w tym pięknym uzdrowisku sprawia, że kolarze są w dniu zawodów dominującą grupą gości. Liczni kibice, mieszkańcy i turyści znakomicie czują sportową atmosferę i mają spory wkład w wyjątkowość Bike – Maratonu. Fantastyczna lokalizacja miasteczka zawodów, wyścigów dla dzieci, startu i mety pozwala docenić walory Parku Zdrojowego i centrum uzdrowiska.

rbpz15_01_sw_20150919_134927_1

W tym roku Bike Maraton najpierw pokaże swą siłę podczas rundy honorowej przez miasto, a dopiero potem wyruszy na górskie ścieżki.

Dystans MINI będzie w tym roku mierzył 22 km i 650 m przewyższenia, MEGA to 48 km i 1200 m przewyższeń, a pierwszy w tym sezonie górski dystans GIGA oferuje 72 km i sumę przewyższeń sięgającą 1700 m.

Na pewno część kolarzy nie może się już doczekać słynnych „kocich łbów” na Drodze Stanislawa i na samą myśl o tym odcinku już mocniej ściska kierownicę. Czeka nas w tym roku również słynna Droga Wieczność, której nazwa doskonale oddaje odczucia jadących nią zawodników. Ci którzy w Polanicy startują często, na pewno dobrze kojarzą Piekielną Górę i pewnie pamiętają trasy XC w tym miejscu. Ten fragment pojawi się na ostatnich kilometrach.

Góry Bystrzyckie czekają, śnieg na górskich drogach i ścieżkach już stopniał, sprzęt po błotach Miękini wymyty, wyregulowany i błyszczący. Czas zatem na góry i na Polanicę.

Tradycyjnie start zaplanowany jest na godz. 11:00, w sobotę 7 maja, a biuro zawodów będzie już działać w piątek po południu od godz. 16:00 do 21:00. W dniu zawodów biuro zaprasza od godziny 8:00.

Warto pamiętać, że znów Bike Maraton otworzy Aktywny Weekend – następnego dnia zapraszamy biegaczy górskich na III edycję cyklu Runner’s World Super Bieg – I Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i 10km.

To jeszcze jedna okazja aby odwiedzić ten uroczy zakątek Ziemi Kłodzkiej podczas najbliższego weekendu.