Jazda w Beskidach.

salzkammergut
8 czerwca 2016
Bike Adventure 2016 w nowej odsłonie !
15 czerwca 2016

DSC_0584Stało się. Rok minął szybko i znów pora na ściganie w Beskidzie Śląskim. Znów Bike Maraton wystartuje z gościnnej Wisły i mamy nadzieję, że nękające nas w latach poprzednich tropikalne temperatury tym razem trochę odpuszczą.

Plac Hoffa już od piątku 17 czerwca zamieni się więc w centrum kolejnej rowerowej przygody – pamiętajcie – biuro zawodów będzie otwarte już dzień przed zawodami od 16:00 do 21:00. Warto odebrać pakiet startowy już w piątek, bo wiślańska edycja Bike Maratonu zawsze ściąga na start sporo amatorów MTB. W sobotę biuro i zapisy ruszają ponownie od godziny 8:00, a cały czas można zapewnić sobie start w tej edycji drogą elektroniczną.

DSC_0450

Na trasach tegorocznego Bike Maratonu w Wiśle będzie trochę zmian względem lat ubiegłych – wszystko po to aby zawody stały się jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej atrakcyjne. Na pewno będzie to kolejny prawdziwy górski maraton i to nie tylko z nazwy. Będzie więcej odcinków technicznych, kosztem długich i niebezpiecznych zjazdów.

Po takich właśnie edycjach w Polanicy – Zdroju i Wałbrzychu nie można przecież za bardzo hamować. Niech Beskid Śląski pokaże na co go stać.

Dystans MINI tradycyjnie będzie najłatwiejszy i najkrótszy. Tym razem będzie miał 24 km, a suma przewyższeń wyniesie 870 m. Organizatorzy promują dystans MINI jako dostępny dla każdego – w sam raz na rodzinną rowerowo – górską przygodę. Choć oczywiście pamiętać należy, że ścigamy się jednak w górach.

Dystans MEGA to dystans średni – wymagający, zwłaszcza w Wiśle. Tu do przejechania będzie 46 km, a przewyższenia sięgną 2000 m. I w końcu GIGA – zawsze najdłuższy i najtrudniejszy. Tu mamy „tylko” 64 km, ale suma przewyższeń to 2700 m!

Trasa będzie wiodła przez Trzy Kopce, zawita na moment do Brennej, a potem na Stary Groń, Hołcynę i Grabową. Meta oczywiście w centrum Wisły.

Równolegle z Bike Maratonem miasto Wisła przygotowało szereg atrakcji i niespodzianek dla mieszkańców i turystów i na pewno warto tam zajrzeć podczas najbliższego weekendu.

Bike Maraton wyruszy z centrum Wisły w sobotę o godz. 11:00, a już pół godziny później rozpoczniemy rywalizację w Dziecięcym Bike Maratonie. Dzień po Bike Maratonie zapraszamy na II Górski Wiślański Półmaraton i Wiślańską „10” – dwie kolejne okazje do górskiego biegania. W tym roku bieg został włączony do cyklu Runner’s World Super Bieg i razem z Bike Maratonem tworzy Aktywny Weekend w Wiśle.